Polecamy:
Szkolenia z perswazji:
sztuka perswazji
Szkoła angielskiego:
egzaminy gimnazjalne korepetycje
Strony www:
Projektowanie stron www
Zapraszamy do odciśnięcia swojego śladu w naszej Ksiedze Gości...


powrót

Wizyta zagranicznych gości- konferencja w przedszkolu

W dniach 23-25.10.2008 r. gościliśmy w naszym przedszkolu delegację przedstawicieli łotewskich przedszkoli, która była wynikiem nawiązania współpracy z Przedszkolem nr 44 w Rydze. Goście przybyli na zaproszenie Pani Dyrektor. W pierwszym dniu wizyty zwiedzali miasto i okolice.

Dnia 24.10.2008r w naszym przedszkolu odbyła się konferencja "Polskie przedszkole XXI wieku przyjazne rodzinie" z udziałem władz oświatowych, gości łotewskich, nauczycieli i rodziców.

Program konferencji przewidywał wystąpienia gości i władz oświatowych oraz prezentacje multimedialne związane z tematem:

"Kierunki rozwoju instytucjonalnej opieki przedszkolnej w województwie podlaskim" - wizytator Grażyna Wydra

"Organizacja przedszkoli na terenie Białegostoku" - Dorota Zastocka - Departament Edukacji Kultury i Sportu w Białymstoku

"Przedszkole przyjazne rodzinie" - prezentacja multimedialna przedszkola.

Wystąpienie gości zagranicznych.

Pytania i dyskusja

Podpisanie umowy o współpracy przedszkoli: łotewskiego i polskiego Zwiedzanie wystawy prac pokonkursowych "Z Kubusiem Puchatkiem przez świat" oraz wystawy "Podróż po Łotwie"

Finalnym akcentem konferencji było podpisanie umowy o współpracy z przedszkolem w Rydze w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć, wymiany doświadczeń, doskonalenia nauczycieli i wizyt roboczych, a w przyszłości - spotkań integracyjnych dzieci polskich i łotewskich.

Polscy nauczyciele i rodzice żywo interesowali się łotewskim systemem opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym, a także organizacją i zasadami pracy nauczycieli.

Na zakończenie goście zwiedzali przedszkole , galerię prac plastycznych z międzynarodowego konkursu: "Z Kubusiem Puchatkiem przez świat" oraz wystawę "Podróż po Łotwie". Wpisem do Księgi Pamiątkowej oraz filiżanką kawy zakończono owocne spotkanie.

Gości on-line: 1 Odwiedziło nas: ctctctctctct gości
Copyright © 2006-2011 Archiwalna strona PS nr 52 Kubusia Puchatka w Białymstoku