Polecamy:
Szkolenia z perswazji:
sztuka perswazji
Szkoła angielskiego:
egzaminy gimnazjalne korepetycje
Strony www:
Projektowanie stron www
Zapraszamy do odciśnięcia swojego śladu w naszej Ksiedze Gości...

Przedszkole Samorządowe nr 52

Kubusia Puchatka

w Białymstoku

Niniejsza strona ma charakter archiwalny. Adres ten i informacje na stronie były aktualne do dnia 23 września 2011 roku. Od tego okresu nowy adres strony, z najświeższymi informacjami na temat przedszkola to www.p52.bialystok.pl - serdecznie zapraszamy do regularnego odwiedzania nowego adresu. W tym miejscu pozostaną informacje archiwalne.

Nasze przedszkole powstało w roku 1982. Mieści się w piętrowym budynku, otoczonym ogrodem.

Lokalizacja przedszkola w spokojnej, blokowej dzielnicy. Bezproblemowe parkowanie samochodów jest dodatkowym plusem. Przestronne, duże, jasne sale zaprojektowane zostały z myślą o wygodzie i dobrym samopoczuciu dzieci. Przedszkole posiada duży plac zabaw ze sprzętem ekologicznym. Znajdują się tutaj drewniane huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki, przeplotnie, karuzele i piaskownica.

Plac otoczony jest zielenią. Dzięki Wydziałowi Ochrony Środowiska w Białymstoku posadziliśmy 50 drzew i 450 krzewów ozdobnych. Stworzyliśmy w ten sposób prawdziwą oazę zieleni chroniącą dzieci przed zanieczyszczeniami powietrza i hałasem. Uczenie przez przestrzeń i środowisko jest nie mniej istotne, niż inne zajęcia edukacyjne.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, iż najistotniejszą funkcję w rozwoju umysłowym i fizycznym dziecka pełni odpowiedzialny, twórczy, nowatorski i przede wszystkim kochający dzieci nauczyciel. W naszym przedszkolu nauczycielki , spełniają wszystkie te warunki. Aby stworzyć im możliwości do nawiązania z dziećmi bliskiego kontaktu, pracują w małych grupach.

Wprowadzenie dziecka w złożony świat, ułatwienie mu poznanie tego świata, zrozumienie i odczuwanie możliwości współtworzenia w nim czegoś nowego jest celem naszego przedszkola.

Jako, że pierwsze lata w życiu dziecka są najbardziej znaczące dla jego rozwoju, staramy się stworzyć warunki do kształtowania samodzielności, kreatywności i budowania pozytywnego obrazu własnej osoby oraz do akceptacji różnic pomiędzy ludźmi.

Można by dużo pisać o naszym przedszkolu, ale najlepiej będzie, jeśli Państwo odwiedzicie nas ze swoim dzieckiem. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na prezentację przedszkola.
Gości on-line: 1 Odwiedziło nas: ctctctctctct gości
Copyright © 2006-2011 Archiwalna strona PS nr 52 Kubusia Puchatka w Białymstoku