Polecamy:
Szkolenia z perswazji:
sztuka perswazji
Szkoła angielskiego:
egzaminy gimnazjalne korepetycje
Strony www:
Projektowanie stron www
Zapraszamy do odciśnięcia swojego śladu w naszej Ksiedze Gości...


Dlaczego przedszkole o charakterze artystycznym

Duży nacisk kładziemy na rozwijanie i zachęcanie dzieci do ekspresji przez sztukę. Mamy w przedszkolu Koło Teatralne Pinokio, gdzie dzieci przygotowują dla rodziców przedstawienia. Mali aktorzy uwielbiają wchodzić w świat baśni i fantazji, tak naturalny w ich wieku.

Na zajęciach z rytmiki dzieci nie tylko poznają różne instrumenty, na których grają, ale także uczą się wyrażać nastrój dźwiękiem (np. instrumentem muzycznym, głosem), jak również próbują tworzyć różnorodne formy muzyczne np. improwizacje. Taniec nierozerwalnie związany z muzyką dostarcza dzieciom wiele radości, a poznawanie nowych układów, kroków i figur tanecznych uczy koordynacji ruchowej.

Codzienne zajęcia z plastyki rozwijają wyobraźnię dziecka i sprzyjają tworzeniu i kreowaniu dziecięcego świata. Wiele radości sprawia dzieciom możliwość pracy w Kole Plastycznym "Tęcza" pracującym na programie autorskim.

Misją naszego przedszkola jest wspomaganie przez wyspecjalizowana kadrę pedagogiczną aktywności twórczej dzieci, wyzwalanie ich naturalnego potencjału twórczego oraz budowanie pozytywnego obrazu samego siebie.

Osiągamy to dzięki stosowaniu nowatorskich metod i form pracy jak:

- techniki C. Freineta
- techniki twórczego myślenia
- Metody Dobrego Startu
- plastykę z wyobraźnią
- Metody Pedagogiki zabawy
- Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
- metody integracyjne i wiele innych

Oferujemy tez dzieciom i rodzicom zajęcia dodatkowe.

Ponadto w naszym przedszkolu wdrażamy co roku program adaptacyjny przedszkolaków obejmujący " Drzwi otwarte przedszkola" , spotkania adaptacyjne, wspólne zabawy latem, a także zajęcia adaptacyjne na początku roku szkolnego.

Do kalendarza imprez przedszkolnych na stałe wpisały się imprezy integracyjne z rodzicami ( Pożegnanie Jesieni, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodzica, Dzień Dziecka)

Wspólnie Komendą Wojewódzką Policji już od ponad 2 lat wdrażamy program pod nazwą "Bezpieczny przedszkolak".

Gości on-line: 1 Odwiedziło nas: ctctctctctct gości
Copyright © 2006-2011 Archiwalna strona PS nr 52 Kubusia Puchatka w Białymstoku