Polecamy:
Szkolenia z perswazji:
sztuka perswazji
Szkoła angielskiego:
egzaminy gimnazjalne korepetycje
Strony www:
Projektowanie stron www
Zapraszamy do odciśnięcia swojego śladu w naszej Ksiedze Gości...


powrót

Jubileusz 25-lecia Przedszkola Samorządowego nr 52 i nadanie imienia "Kubusia Puchatka"

Dnia 26 października 2007 roku Przedszkole Samorządowe nr 52 w Białymstoku świętowało jubileusz 25-lecia placówki oraz nadanie imienia "Kubusia Puchatka". Obchody tego podwójnego święta zainaugurowano uroczystą liturgią w kościele pod wezwaniem Św. Anny oraz modlitwą w cerkwi p/w Św. Mikołaja. Dzieci przemaszerowały w barwnym korowodzie wraz z pracownikami przedszkola i rodzicami do kościoła niosąc przed sobą tablicę z logo przedszkola. Mszę świętą celebrował ksiądz Józef Koszewnik proboszcz parafii, serdecznie witając dzieci i pozostałych gości. W ciepłych słowach wspominał dzieciństwo i błogosławił wszystkich uczestników uroczystości.

Dalsze obchody jubileuszu i nadania imienia Kubusia Puchatka odbyły się w murach przedszkola. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: władze kościelne, samorządowe, przedstawiciele Rady Miejskiej, Kuratorium Oświaty, Związków Zawodowych ZNP i NSZZ' Solidarność", przedstawiciele Białostockiego Towarzystwa Esperantystów, Książnicy Podlaskiej, MODM, emerytowane dyrektorki i pracownicy przedszkola, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, przyjaciele przedszkola, absolwenci, rodzice oraz dzieci.

Uroczystość rozpoczęto pięknym Polonezem w wykonaniu dzieci.

Pani dyrektor Alicja Mielech gorąco powitała wszystkich zaproszonych gości mówiąc: "Dzień dzisiejszy jest dniem szczególnym w historii naszego przedszkola. Zdarza się w jego życiu tylko raz . Niezmiernie cieszę się ze zechcieliście Państwo przybyć i razem z nami dzielić tę podwójna radość : nadania imienia "Kubusia Puchatka" przedszkolu i srebrnego jubileuszu

Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu nie jest zwyczajny. Bo oto minęło 25 lat istnienia przedszkola i w dalszą drogę wyruszamy już z ulubieńcem dzieci - Kubusiem Puchatkiem.

O wyborze imienia przedszkola zadecydowały przede wszystkim dzieci w plebiscycie zorganizowanym w 2006 roku. Zwyciężył "Kubuś Puchatek" i to on od dziś stanie się naszym nieodłącznym przyjacielem na dobre i na złe.

Prace nad nadaniem imienia trwały 2 lata. W tym czasie opracowaliśmy cykl działań promujących naszego przyszłego patrona - Kubusia Puchatka. Najciekawsze z nich to; zorganizowanie kącika przyjaciół Kubusia Puchatka w grupach, zajęcia dydaktyczne poświęcone tej postaci i autorowi ksiązki, cykl spotkań w bibliotece z zabawami i Quizami, festyn i bal Kubusiowy z rodzicami, czytanie fragmentów książek o zabawnym misiu w ramach Klubu czytającego rodzica i Klubu czytających przedszkoli, zorganizowanie międzynarodowego konkursu "Z Kubusiem Puchatkiem przez świat", nawiązanie współpracy z przedszkolami o tym samym imieniu, opracowanie hymnu, zaprojektowanie logo, wybór nazw przez poszczególne grupy i wiele innych."

Dzisiejsza uroczystość jest bardzo sympatycznym etapem kończącym prace nad nadaniem imienia naszemu przedszkolu. Znak firmowy i imię Kubusia Puchatka tworzą specyficzny wizerunek naszego przedszkola, podkreślają jeszcze bardziej autonomię placówki, wyróżniają ja wśród innych, sprawiają , że utożsamiani jesteśmy z czymś radosnym, ciepłym i miłym. Dzięki zabawnej postaci Kubusia Puchatka będziemy wychowywać kolejne roczniki w umiłowaniu wartości uniwersalnych takich jak: dobroć, przyjaźń i piękno"- tak mówiła dyrektor Alicja Mielech

Następnie Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania i zarazem Radny Miasta Białegostoku Pan Michał Karpowicz odczytał uchwałę Rady Miasta z dnia 03.09.2007 r. o nadaniu Przedszkolu Samorządowemu nr 52 w Białymstoku imienia "Kubusia Puchatka".

Odsłonięcia tablicy z nazwą i logo przedszkola dokonała Pani Lucja Orzechowska - dyrektor Departamentu Edukacji Kultury i Sportu, a kapłani obu wyznań poświęcili ją uroczyście.

Po tym uroczystym akcie odsłonięcia i poświęcenia tablicy, przedstawiciele poszczególnych grup odśpiewali hymn przedszkola.

Dzieci oprócz wyboru patrona wybrały też nazwy dla swoich grup. Otrzymały z rąk Pani dyrektor Certyfikaty nadania nazw grupom: "Maleństwa" , "Tygryski" , "Puchatki" , "Króliczki" i jak przystało na 6 latków "Mądre sówki".

Następnie odbyła się prezentacja multimedialna historii przedszkola i dnia dzisiejszego, przygotowana przez rodziców naszych wychowanków. Przedstawiała ona historię powstania przedszkola na osiedlu "Piaski", naszych absolwentów sprzed ćwierćwiecza, dawne i współczesne zabawy dzieci, kilka rodzinnych sag, ofertę edukacyjną przedszkola i nasze codzienne życie.

Po prezentacji głos zabrała Pani Dyrektor Departamentu Edukacji Kultury i Sportu. Dziękując za zaproszenie na niecodzienną uroczystość przekazała w imieniu Prezydenta M. Białegostoku na ręce pani Dyrektor Alicji Mielech życzenia spełnienia oczekiwań i nadziei oraz podziękowanie za codzienny trud, poświęcenie i troskę o wychowanie najmłodszego pokolenia. Następnie głos zabrał Pan Michał Karpowicz -radny miasta Białegostoku, dziękując za trafny wybór imienia przedszkola -Kubusia Puchatka - postaci szczególnie ulubionej przez dzieci. Pani wizytator Grażyna Wydra w imieniu Podlaskiego Kuratora Oświaty przekazała serdeczne gratulacje wspaniałego Jubileuszu 25-lecia Przedszkola oraz nadania imienia "Kubusia Puchatka", podkreśliła twórcze działania przedszkola i rozpowszechnianie europejskiego modelu edukacji w Polsce .

Głos zabierali jeszcze przedstawiciele Związków zawodowych, prezes Fundacji im Ludwika Zamenhoffa p. Jarosław Parzyszek, koleżanki dyrektorki z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem uroczystości i życzyli dalszych sukcesów i osiągnięć.

Po wystąpieniach gości odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci.

W miniaturze muzycznej i piosence zaprezentowały się si dzieci 5 i 6 letnie, a "Kozaczka" zatańczyli nasi ubiegłoroczni absolwenci. Pożegnano ich gromkimi brawami.

Po nich na scenie pojawiły się starsze maluchy w niebieskich ubrankach, które opowiedziały o bajkowym świecie smerfów, a zaraz potem "króliczki i mądre sówki" wystąpiły w inscenizacji wiersza "Okulary" J. Tuwima w języku esperanto, bo właśnie tego języka uczą się nasze przedszkolaki, dzięki współpracy z Białostockim Towarzystwem Esperantystów.

Po małych esperantystach zaprezentowała się grupa 4 latków w tańcu " Kotów i myszek", a na zakończenie całą zebraną publiczność egzotycznymi rytmami rozgrzała grupa 5 latków, która zatańczyła "Taniec Murzynów". Goście byli zachwyceni profesjonalizmem małych tancerzy.

Z okazji srebrnego jubileuszu przedszkola Pani dyrektor przekazała również serdecznie podziękowania współpracownikom, nauczycielom za ogromny wysiłek dydaktyczny wkładany w wychowanie najmłodszego pokolenia za serce, uśmiech, cierpliwość w tej trudnej misji. Administracji i obsłudze za przykładne wykonywanie swoich obowiązków, za współpracę zaangażowanie i poświęcenie się na rzecz tworzenia niepowtarzalnego wizerunku przedszkola.

Po czym nastąpiło rozdanie nagród i listów gratulacyjnych pracownikom.

Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała wszystkim gościom za przybycie na uroczystość jubileuszu i nadania imienia przedszkolu, za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia oraz zaprosiła na urodzinowy tort i spotkanie okolicznościowe. Zachęcała również do oglądania archiwalnych zdjęć z życia przedszkola, odwiedzenia galerii malarskiej z pracami z międzynarodowego konkursu plastycznego "Z Kubusiem Puchatkiem przez świat" oraz pozostawienia śladu w Księdze Pamiątkowej

Uczestnicy uroczystości zwiedzali przedszkole, podziwiali piękne dekoracje, smakowite potrawy. Każdy gość otrzymał od Kubusia Puchatka - słodkie "conieco"- słoiczek miodu i folder przedszkola.

Taka sama uroczystość, ale już tylko z udziałem rodziców i dzieci odbyła się 30 października 2007 r. Ogromna frekwencja rodzin wychowanków przerosła nasze możliwości lokalowe. Jednakże wspaniała oprawa i atmosfera uroczystości , a przede wszystkim profesjonalne i barwne występy dzieci wynagrodziły niedogodności lokalowe. Wszyscy byli zachwyceni i oczarowani całą uroczystością. Były torty urodzinowe od Kubusia Puchatka, życzenia, wspólna dyskoteka. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i słodycze.

Ta niebywała uroczystość pozostawiła niezapomniane wrażenia i chęć jeszcze lepszego wypełniania swojej misji, misji służenia dzieciom.

Opracowała : Alicja Mielech - dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 52 Kubusia Puchatka w Białymstoku

Gości on-line: 1 Odwiedziło nas: ctctctctctct gości
Copyright © 2006-2011 Archiwalna strona PS nr 52 Kubusia Puchatka w Białymstoku